Šios Savaitės Receptas

Šiais laikais visi bėga, skuba ir ne visuomet atranda laiko papusryčiauti, tačiau ar žinojote, kad užtrukę vos 4 minutes jūs galėsite mėgautis sveikais, pilnaverčiais ir skaniais pusryčiais? 

Pusryčiais – svarbiausia dienos dalis!

Norint dieną pradėti puikia nuotaika, būti protiškai ir fiziškai aktyviems, bei džiaugtis stipriu imunitetu, organizmą turime aprūpinti reikiamomis medžiagomis. Taip reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į tai jog valgome pusryčius, tačiau turime nepamiršti ir pažiūrėti kas rytais puikuojasi mūsų lėkštėje.

Sveiki, skanūs ir maistingi pusryčiai vos per kelias minutes!

1. Avižinių dribsnių kokteilis su vaisiais ir uogomis.

Šį kokteilį pasigaminti labai paprasta: į kokteilių plaktuvą sudėkite 1 bananą, pusę avokado, 70 g. šaldytų/šviežių aviečių arba braškių, 30 g. avižinių dribsnių, 15 g. riešutų sviesto ir įpyl 300-400 ml. vandens, viską suplakte.
Jeigu esate sportuojantis gali papildomai į kokteilį įberti 20 g. mėgstamo proteino. Taip kokteilis taps dar gardesnis ir gausite pakankamą baltymų dienos normą.
Avižinių dribsnių kokteilis yra ne tik skanus bei labai greitai pagaminamas, tačiau išties sotus ir maistingas! Patiekalo energetinė vertė – 500 kcal. Jei jūsų pusryčių porcija didesnė arba mažesnė, galite pakoreguoti kiekius proporcingai į didesnę arba mažesnę pusę.

Skanaus!

2. Grikiai su feta bei pomidorais!

Šį patiekalą geriausia pradėti ruošti iš vakaro, tad rekomenduoju atsverti 90 g. grikių, juos užpilti karštu vandeniu ir palikti brinkti per naktį . Vandens reikėtų pilti dvigubai daugiau, nei pylėte grikių, šiuo atveju 180 g. bus pats tas. Ryte jie bus išbrinkę ir paruošti valgymui. Grikius suberkite į dubenį, užpilkite 5 g. alyvuogių aliejaus, pagardinkite druska, petražolėmis arba kalendra (pasirinktinai pagal skonį) bei 40 g. fetos sūrio. Patiekalo energetinė vertė – 500 kcal.
Jei jūsų pusryčių porcija didesnė arba mažesnė, galite pakoreguoti kiekius proporcingai į didesnę arba mažesnę pusę.

Skanaus!

3. Granola su natūraliu jogurtu.

Turbūt iš šių trijų greičiausiai paruošiamas patiekalas yra būtent šis! Jis puikiai tiks tiems, kurie itin skuba ryte ir visiškai neturi laiko pusryčių ruošimui.

Norint turėti gardžius bei greitus pusryčius, granolą Jums reikės pasigaminti iš anksto. Be abejonės galima pasigaminti jos didesnį kiekį ir laikyti uždaromame inde, taip laimėsite laiko ir galėsite mėgautis maistingais pusryčiais kiekvieną rytą!

Granolos paruošimas:

Sudėkite į vieną dubenį ir gerai išmaišykite: 300 g. avižinių dribsnių, 100 g. kanapių branduolių, 100 g. chia sėklų, 100 g. anakardžių riešutų, 100 g. graikinių riešutų, 100 g. kokosų aliejaus, 100 g. medaus ir 100 g. riešutų sviesto.
Į skardą, ant kepimo popieriaus, sudėkite išmaišytą masę. Ją reikėtų išsklaidyti kuo plonesniu sluoksniu, kad visi ingridientai skaniai apskrustų. Pašaukite į orkaitę įkaitinta iki 180 laipsnių ir palikite kepti 10 minučių. Praėjus pirmam laikui ištraukite, pamaišykite šaukštu ir pakepkite dar 10 minučių.

Pasibaigus kepimo laikams ištraukite, atvėsinkite, ir susidėkite į užsukumą indą. Granolos galiojimo laikas išties ilgas, tad jos turėsite ilgam.

Na o dabar antroji dalis, po kurios galėsite sėsti prie pusryčių stalo! Sumaišykite 70 g. granolos su 50 g. natūralaus jogurto ir papuoškite turimomis uogomis. Patiekalo energetinė vertė – 500 kcal.
Jeigu jūsų pusryčių porcija didesnė arba mažesnė, galite pakoreguoti kiekius proporcingai į didesnę arba mažesnę pusę.

Skanaus!

  • Mitybos planas

    Nuo: 184,00

Pasidalinti!